preloader


  

Aktuality

6. BLEŠÍ TRH PRO HAFANY (vloženo: 25. 5. 2023)Nabídka práce - ZŠ Dobrá (vloženo: 19. 5. 2023)

Základní škola Dobrá, p.o. přijme do svého týmu vyučenou kuchařku. Jedná se o pracovní poměr s úvazkem 0,7. Nástup od 1. 9. 2023 na dobu určitou (s možností prodloužení na dobu neurčitou). V případě zájmu kontaktujte vedoucí školní jídelny Radanu Weissmannovou, tel. 558 412 464, nebo zašlete svůj životopis na zsdobra@zsdobra.cz.Doberská 5 - běžecký závod (vloženo: 8. 5. 2023)
Doberské listy - květen 2023 (vloženo: 17. 5. 2023)

v elektronické formě naleznete zde.


V pátek 19.5. bude ordinace MUDr. Moravce uzavřena (vloženo: 17. 5. 2023)

V pátek 19.5. bude ordinace MUDr. Moravce uzavřena. V nutných případech zastoupí MUDr. Petr Karpeta na Lučině. Tel.: 558 689 115


Sbírka pro Elišku Šašinkovou (vloženo: 17. 3. 2023)

Na základě Vašich reakcí na článek o Elišce a na sbírku, kterou jsme zorganizovali, jsme přistoupili ke zřízení transparentního účtu, kde můžete posílat své finanční příspěvky na léky pro Elišku.

Číslo účtu je: 257979592/0600


Příběh Elišky Šašinkové... 

Eliška přišla na svět 14.června 2011. Narodila se jako krásné, zdravé dítě. Už v porodnici od personálu dostala přezdívku lvice Elza. Přezdívka ji zůstala dodnes a zcela ji vystihuje. Eliška je velmi statečná a jen tak se něčeho nevzdá a hlavně bojuje se svou nemocí, kterou 16.března roku 2016 lékaři zjistili. Elišce bylo diagnostikováno velmi vzácné a závažné onemocnění - vrozená cévní malformace mozku rozsáhlého typu. V ten den se Elišce a její rodině změnil život.

Začala podstupovat léčbu, často byla hospitalizovaná, prodělala různá vyšetření, rehabilitace…. Díky této zákeřné nemoci mozku se začala rozvíjet i další onemocnění, epilepsie, skolióza krční páteře, sluchové a zrakové halucinace, a další .. Postupem času se ukázalo, že se Eliška musí naučit žít s bolestmi a s překážkami, které ji nemoc připravila. Tato nemoc je nevyléčitelná. Bylo velice těžké se vyrovnat se sdělením dělení lékařů, že může kdykoliv dojít k prasknutí malformace mozku s následkem krvácení do mozku.

Postupem času přibyla další onemocnění, jako autoimunitní onemocnění, celiakie, alergie, astma… Bohužel věk Elišky neodpovídá jejímu fyzickému stavu. Na přání Elišky nebudeme další onemocnění uvádět. Eliška musí pravidelně brát spoustu zahraničních léků a jejich množství se ustavičně navyšuje, dochází na kliniky ke kontrolám, vyšetřením, rehabilituje, musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Eliška ráda kreslí, čte, miluje delfíny a sbírá andělíčky. Věří, že jednou z ní bude veterinářka.

I přesto všechno je Eliška, krásné, veselé děvčátko. Ale přání jedno má a veliké. Aby se uzdravila a mohla být volná jako ostatní děti, nebýt v životě omezována. Eliška vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Je to bojovnice lvice Elza.

 

Chceme Elišce přispět na léky, které musí užívat a jsou finančně velmi náročné.

Tím, že přispějete finančním darem, pomůžete rodině Elišky zvládat každodenní starosti.

Vaším rozhodnutím vložit do kasičky, která je umístěna v lékárně ZDRAVÍ v Dobré, finanční příspěvek, pomůžete Elišce zvládnout její tíživou situaci a určitě Vás potěší, že jste jí svým přístupem pomohli přiblížit se k vysněným cílům.

 

Obec Dobrá

Hravý klaun s.r.o., Hravý klaun junior z. s.

Areál U MedvědaMilí rodičové, nemáte ještě program pro své děti na letní prázdniny? (vloženo: 8. 5. 2023)

Milí rodičové, nemáte ještě program pro své děti na letní prázdniny?
Zahajujeme nábor nových dětí na příměstské tábory v těchto lokalitách:
➡ Dobrá,
➡ Krásná,
➡ Pražmo,
➡ Řepiště.
???? Zaměření táborů je především sportovní⚽️, řemeslné????, taneční???? a dobrodružné????.
???? Naše tábory navštěvují ????špičky v oboru, a to např. trenéři z parkouru????‍♂️, fotbalu⚽️, florbalu????, tance????‍♀️ či boxu????.
???? Pro více informací ohledně přesných lokalit, cen, termínu a kapacit volejte Míšu ????739 827 142 nebo můžete navštívit náš web www.hravyklaun.cz.


Art of život (vloženo: 27. 4. 2023)

28.-30.4.2023 - bývalá Moravia Banka, vstup zdarma

Radegastovy hody + inzerát s nabídkou práce PRŮVODCE/PRŮVODKYNĚ (vloženo: 14. 4. 2023)
Daruj krev s dobrovolnými hasiči (vloženo: 14. 4. 2023)Produktový katalog Sdružení obcí povodí Morávky (vloženo: 3. 4. 2023)

Produktový katalog Sdružení obcí povodí Morávky

Jsme dobrovolný svazek obcí, jehož součástí jsou obce: Dobrá, Dobratice, Krásná, Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice, Pražmo, Raškovice, Vojkovice a Vyšní Lhoty. Společně realizujeme různé projekty napříč všemi obcemi.

Jedním z našich následujících projektů je snaha vytvořit Produktový katalog SOPM, jehož prostřednictvím bychom rádi pomohli zviditelnit se šikovným lidem na našem území, nejen podnikatelům. Patříte mezi lidi s dobrými nápady či šikovnýma rukama a rádi byste prezentovali své výtvory nebo služby? Není nic snazšího. Na webových stránkách našeho sdružení www.sopm.cz v sekci Produktový katalog naleznete odkaz na krátký dotazník, který nám o Vás prozradí základní informace. Tyto pak použijeme při tvorbě Produktového katalogu, kde budou zájemci a jejich portfolio prezentování.

Finální podobu prezentace s Vámi budeme konzultovat.

Ing. Kristýna Pumrová
Projektová manažerka SOPM

Dotazník (.pdf)
Produktový katalog (.pdf)E-petice: (vloženo: 3. 4. 2023)

Odkaz zde: https://portal.gov.cz/e-petice/314-dostavba-protihlukovych-opatreni-dalnice-d48-obec-dobra

Občané obce Dobrá u FM, žádají o dostavbu protihlukových stěn na dálnici D48.

Obchvat FM 2 etapa je důležitou stavbou ale nemůže v neúnosné míře zhoršovat kvalitu života v obci. Bydlíme cca 150 metrů od obchvatu na kterém jsou již dokončené stěny v nedostatečné délce. 

Hluk je tak silný že jde slyšet i v domech a budí nám děti. Dle měření je hluk až 57 db. Po stížnostech nám bylo řečeno že aktuálně je snížená rychlost obchvatu na 80 km/h že je měření nerelevantní. Dle našeho názoru bude hluk samozřejmě po puštění provozu na 130 km/h ještě vyšší. Je to neúnosná situace. Žádáme dostavbu stěn od ulice 4773 po již existující stěnu v obci Dobrá viz náčrt. (Červeně je nutno dostavět)Doberská pouť 2023 (vloženo: 3. 4. 2023)

Doberská pouť letos proběhne o víkendu 21. - 23. dubna 2023


Upozorňujeme že pohyb v bezprostřední blízkosti kříže u kostela naproti lékárny je pouze na vlastní nebezpečí. (vloženo: 31. 3. 2023)

Upozorňujeme že pohyb v bezprostřední blízkosti kříže u kostela naproti lékárny je pouze na vlastní nebezpečí. Kříž se nachází v nevyhovujícím technickém stavu a je plánovaná jeho oprava. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti.


 


Ocenění pro paní ředitelku Mgr. Radku Otipkovou (vloženo: 30. 3. 2023)

U příležitosti Dne učitelů byla naše skvělá paní ředitelka Mgr. Radka Otipková oceněná mezi NEJ pedagogy z Moravskoslezského kraje. Ocenění za výjimečné aktivity v oblasti vzdělávání a pozitivní přístup k žákům a jejich výuce. Blahopřejeme!
Uzavření sportovních ploch multifunkčního hřiště (vloženo: 30. 3. 2023)

Od 3.4.2023 do konce června 2023 bude multifunkční hřiště, včetně WC a asfaltové plochy z důvodu rekonstrukce sportovních povrchů uzavřeno. Dětské hřiště zůstává v provozu a bude odděleno stavebním plotem s přístupem hlavním vstupem (u tělocvičen ZŠ). Děkujeme za pochopení.


SBÍRKA TEXTILU PRO CHARITU 14. - 15.4.2023 (vloženo: 29. 3. 2023)Jarní jarmark (vloženo: 10. 2. 2023)

Zveme všechny tvořivé lidi, kteří se věnují rukodělným činnostem (výroba dekorací, šití, pečení a další), aby své výrobky přišli 25. 3. 2023 nabídnout spoluobčanům k prodeji na Jarní jarmark.
 

Pro otevření stánku není nutné být OSVČ s platným IČO, jarmark je určen jak profesionálům,
tak kreativním nadšencům.

 

Zájemci o prodejní místo se mohou hlásit na e-mail:
pepanmalis@seznam.czKomise pro kulturu a školství Rady obce Dobrá

 


SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU - VELIKONOCE (vloženo: 23. 3. 2023)

Svoz komunálního odpadu v obci Dobrá proběhne dle harmonogramu, tj. 10.4.2023 (Velikonoční pondělí).


Změna ordinační doby Dětského střediska Dobrá MUDr. Kučerová Iva (vloženo: 20. 3. 2023)

Změna ordinační doby Dětského střediska Dobrá MUDr. Kučerová Iva

 

31.3.2023 pátek   NEORDINUJE SE

                              pediatrický seminářStránka 1/33

OBECNÍ ÚŘAD:
DOBRÁ č.p. 230, 739 51 Dobrá

TELEFON:
+420 558 641 491

E-MAIL:
oudobra@dobra.cz

ÚŘEDNÍ HODINY:
pondělí, středa 8:00-12:00, 12:30-17:00

Starší verze webu:
old.dobra.cz

 

Počasí v regionu


 
  © 2011-2022 Obec Dobrá   |   realizace nextWEB 

 

Obecní informace
ve vašem telefonu

Home  
Archiv