preloader


  

Aktuality

Rekonstrukce mostu mezi Skalicí a Dobrou skončila (vloženo: 19. 9. 2022)


Oprava mostu přes řeku Morávku na katastru obce Dobrá skončila. Most tak od 15. září opět spojuje obec Dobrou se Skalicí, okrajovou částí Frýdku-Místku. Právě občané ze Skalice a zahrádkáři využívali most nejčastěji. Stavební firma vyměnila mostovku, opravila závěrná čela, vyztužila ocelovou konstrukci chodníku, natřela jej a doplnila rychlostní retardér.  Oprava s úplnou uzavírkou probíhala od 1. července. Město se na rekonstrukci mostu podílelo finančně.  
„Mosty jsou symbolem toho, že spojují. Zde most spojuje nejen Skalici, Frýdek-Místek a Dobrou, ale také symbolizuje spolupráci města s Dobrou. Udělali jsme společně dobrou věc a dokázali se podělit o náklady,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Oprava mostu navazovala na dokončení kanalizace ve skalické místní části Skotňa. Jednalo se o náročný úsek s velkým výškovým převýšením, ale vše jsme stihli v termínu. Během rekonstrukce mostu jsme museli zajistit případný průjezd pro záchranáře, proto jsme vytvořili brod položením betonových panelů do koryta řeky Morávky,“ popsal náměstek primátora pro investice, finance a rozpočet Jiří Kajzar (Naše Město F-M).  

„Chci poděkovat osadnímu výboru, že ve Skalici opravdu zamakal. Členové chápali důležitost tohoto mostu a část prostředků, které dostávají od města na investice, převedli zpět do rozpočtu města, abychom je mohli na použít na tuto opravu. Most je v provozu a lidem odpadnou mnohakilometrové objížďky,“ potvrdil náměstek primátora pro územní plánování, stavebně-správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání Jakub Míček (ANO 2011).

Starosta Dobré Jiří Carbol (KDU-ČSL) popsal atypičnost mostu, kdy vzhledem k převýšení není vidět z jedné strany na druhou a také vyjádřil dík: „Děkuji městu, že se na opravě finančně podílelo. Most je na katastru Dobré, ale využívají jej také lidé ze Skalice.“ Stavebníci předpokládají, že most po stávající rekonstrukci nebude potřebovat opravy příštích 25 let.


 

OBECNÍ ÚŘAD:
DOBRÁ č.p. 230, 739 51 Dobrá

TELEFON:
+420 558 641 491, +420 558 641 202

E-MAIL:
oudobra@dobra.cz

ÚŘEDNÍ HODINY:
pondělí, středa 8:00-12:00, 12:30-17:00

Starší verze webu:
old.dobra.cz

 

Počasí v regionu


 
  © 2011-2022 Obec Dobrá   |   realizace nextWEB 

 

Obecní informace
ve vašem telefonu

Home  
Archiv