preloader


  

Aktuality

EDH 2023 (Evropské dny handicapu) (vloženo: 28. 8. 2023)


TISKOVÁ INFORMACE / 28. 8. 2023

 

 

Podzimní projekt EDH 2023 zahájí diskuze o rizicích sociálních sítí

 

 

Evropské dny handicapu se letos uskuteční od 3. do 5. října 2023. Odborný program letošního ročníku je zaměřen na aktuální témata související s narůstajícím počtem psychických onemocnění nejen u dospělých, ale zejména u dětí a mladých lidí.

 

„EDH 2023 vycházejí z poptávky účastníků ročníku minulého. Zajímali se zejména o to, co se děje u nás v České republice, jaké se chystají změny v poskytování sociálních služeb, jakým směrem se ubírá reforma psychiatrie a zda problémům, které je potřebné řešit, se příslušná ministerstva, kraje, města a zejména specialisté ze zdravotnictví, školství a sociální oblasti dostatečně věnují. V minulém roce se Evropskými dny handicapu vinula jako červená nit otázka, proč nemáme v tomto směru dostatek informací. Doufám, že se nám je letos podaří získat stejně jako odpovědi na nejpalčivější otázky,“ říká Olga Rosenbergerová z pořádající Asociace TRIGON.

 

Odbornou část programu tvoří multioborová konference KAM SMĚŘUJEME ANEB PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ V KONTEXTU LEGISLATIVY (5. října, zasedací sál Zastupitelstva Moravskoslezského kraje) a kazuistický seminář DĚTI A RIZIKA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ (úterý 3. října, Univerzitní aula VŠB – Technické univerzity Ostrava).

 

Vyvrcholením EDH 2023 bude nesporně předání prestižního ocenění KŘIŠŤÁLOVÝ KAMÍNEK (4. října od 15 hodin, Staré koupelny v Dolní oblasti Vítkovic), na němž budou předány čtyři křišťálové sošky jednotlivcům a organizacím za jejich pracovní nasazení a záslužné aktivity ve prospěch osob s handicapem.

Během slavnostního odpoledne budou odměněni také nejlepší amatérští autoři výtvarné soutěže s podtitulem MŮJ PŘÍTEL NEJVĚRNĚJŠÍ.

 

Součástí doprovodného programu bude opět vědomostní soutěž CO VÍŠ O EU? dětí a mládeže se speciálními vzdělávacími potřebami z České republiky, Polska a Slovenska (ZŠ Kpt. Vajdy, Ostrava-Zábřeh).


OBECNÍ ÚŘAD:
DOBRÁ č.p. 230, 739 51 Dobrá

TELEFON:
+420 558 641 491

E-MAIL:
oudobra@dobra.cz

ÚŘEDNÍ HODINY:
pondělí, středa 8:00-12:00, 12:30-17:00

Starší verze webu:
old.dobra.cz

 

Počasí v regionu


 
  © 2011-2022 Obec Dobrá   |   realizace nextWEB 

 

Obecní informace
ve vašem telefonu

Home  
Archiv