Dnes je pátek 22. 2. 2019
Svátek má Petr

Obec Dobrá


AktualitySOS záchranný den

Pondělí - 3. 9. 2018
SOS záchranný den

Vážení občané,

dovolte mi, abych Vás pozval na první ročník SOS ZÁCHRANNÉHO DNE.

Přemýšleli jste již někdy, jak byste se zachovali v tíživé situaci při střetu se zraněným? Přijďte si to vyzkoušet!

V sobotu 8. září si pro Vás připraví Kulturní komise Rady obce Dobrá ve spolupráci se skautským střediskem Doberčata reálně vypadající fingovaná zranění. Na území obce Dobrá budou rozmístěny stanoviště. Na každém z nich došlo k havárii a budou zde zranění. Setkáte se například s autonehodou, poraněním hlavy, pobodáním hmyzem, ale také s amputací končetiny, tonutím, tepenným krvácením, nebo zástavou dechu a bude toho mnohem víc.

Stanoviště můžete projít formou soutěže. Každý soutěžní tým se musí skládat ze 3 až 5ti členů, přičemž minimální věk jednoho z nich musí být 15 let. Mohou se tedy účastnit i děti, avšak berte prosím v potaz, že zranění budou vypadat velice reálně. Každý tým se musí registrovat nejpozději týden před zahájením akce tj. 1. 9. 2018. Registrovat se můžete na email pepanmalis@seznam.cz. Jako předmět uveďte „SOS den“ a do zprávy vypište název družiny, jméno velitele a jména členů. Registrace a účast je zdarma. Pro všechny, kteří proj dou stan oviště, bude připravena odměna – kapesní lékárnička. Nejlepší týmy budou zvlášť ohodnoceny. Hlavním cílem není vyhrát, ale ověřit si, jak jste na tom s první pomocí a zda byste dokázali v těžkých situacích obstát.

Po přihlášení týmu Vám budou zaslány podrobné pravidla a mapa se stanovišti.

Pokud nemáte zájem soutěžit, ale chtěli byste si vyzkoušet ošetření, nebo se jen podívat jak to má správně vypadat, jste také srdečně vítáni. Můžete si libovolně procházet jednotlivá stanoviště.

Zahájení akce je v sobotu 8. září v 9:00 hodin na hřišti TJ Sokol Dobrá. Akce potrvá do 13:00. Během akce bude na fotbalovém hřišti připraveno občerstvení.

Pokud se Vám tento nápad líbí, neváhejte ho podpořit, sežeňte si tým a přihlaste se!

Závěrem bych Vás chtěl poprosit, k uskutečnění akce bude potřeba velké množství obvazového materiálu. Pokud máte doma staré obvazy, nebo třeba prošlé autolékárničky a budete ochotni nám je k těmto účelům poskytnout, kontaktujte Michala Bojka na tel. 603 705 575. Budeme velice vděčni.

Zdraví zdar!

Petr Mališ
zpět     nahoru     domů


Obecní úřad:
DOBRÁ č.p. 230, 739 51 Dobrá
Telefon:
+420 558 641 491, +420 558 641 202
E-mail:
oudobra@dobra.cz
Úřední hodiny:
pondělí, středa 8:00-12:00, 12:30-17:00

Kalendář akcívaše reklama  |  úvodní stránka  |  mapa stránek  |  úřední deska  |  fotky a videa

© 2011-2017 Obec Dobrá   |   realizace nextWEB 45