Dnes je středa 21. 8. 2019
Svátek má Johana

Obec Dobrá


AktualityRYTÍŘI NEBES

Pátek - 3. 5. 2019
Aktualizace ze dne 25.4.2019 v 7:00 hodin.

 

        Oslavy konce druhé světové války – 4. květen 2019

                            Areál „U medvěda“ od 10 hodin

                                              Obec Dobrá

                               

                           Rytíři nebes

 

Letecká akrobatická show doplněná pozemním vojskem k 74. výročí konce II. světové války

 

Den se složkami Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje a SDH Dobrá.

 

                Autor: Milan Stypka

 

 

Milí spoluobčané, milí návštěvníci,

 

naše obec si také v letošním roce připomene významnou událost naší historie – ukončení druhé světové války.

 

Letos se Oslavy konce druhé světové války uskuteční v sobotu 4. května v areálu „U medvěda“ (dříve Sport-Relax-Club) se začátkem v 10 hodin

 

Sobotní oslavy v Dobré začínají již v 9 hodin pietním aktem u památníku před budovou obecního úřadu. Čestnou stráž přislíbili členové Skautského oddílu Doberčata. Budeme rádi, když se s vámi sejdeme již zde a společně si připomeneme zrůdnost všech válek a vzpomeneme na jejich oběti.

 

Co nebude chybět v programu oslav v areálu „U medvěda“ od 10 hodin?

 

Nosným pilířem oslav je letecká akrobatická show v podání jednoho dvouplošníku a jednoho trojplošníku. Letci předvedou svou show třikrát (o přesných časech budete průběžně informování na www.dobra.cz nebo na www.sportrelaxclub.cz). Jejich umění ve vzduchu je doprovázeno obranou vojsk na zemi, chybět nebudou ani pyrotechnické efekty a další překvapení.

 

Novinkou minulého ročníku leteckého programu bylo vystoupení stíhačky Jakovlev JAK-3! Ani letos tomu nebude jinak!

Vzhledem k délce a náročnosti přeletu na místo oslav je tento výstup očekáván kolem poledne – v rozmezí od 12 do 13 hodin!

 

Oslavy konce druhé světové války nesou další hrdý podtitul – Den se složkami Integrovaného systému Moravskoslezského kraje.

Rovněž letos členové Hasičského záchranného sboru představí techniku, předvedou výstroj a připravena je i ukázka umění hasičů.

 

Vystavená technika:

 

Universální hasičský vůz – na všechny druhy zásahů, dále výšková technika + upravený vůz Hyundai s obnaženými bezpečnostními prvky.

K těm profesionálním se přidají také „naši hasiči“ ze Sboru dobrovolných hasičů Dobrá. Jsou neoddělitelnou součástí oslav a stejně jako jejich kolegové rádi odpoví na všechny dotazy, pochlubí se svou technikou a dohlédnou na bezpečný průběh akce.

Připravena bude ukázka práce hasičů – vyprošťování osoby z vraku vozidla.

A snad nás mile překvapí i naši nejmladší hasiči a předvedou i oni , co se již naučili.

 

Policie České republiky bývá zastoupena „muži zákona“ z nedalekého Obvodního oddělení v Nošovicích. Každý rok se snaží prezentovat svou techniku.

 

Zúčastněné složky:

 

Speciální pořádková jednotka – zásahová vozidla, čtyřkolka, člun, prezentace výzbroje

Odbor služby dopravní policie – vozidlo, motocykl  

Územní odbor Frýdek-Místek – vozidlo, prezentace výcviku služebních psů

Obvodní oddělení Nošovice –  vozidlo Hyundai Tucson

 

Jejich stanoviště bývají „v obležení“ zájemců všeho věku, kteří touží po informacích, někteří odvážnější vyzkoušejí neprůstřelnou vestu, potěžkají zbraň.

Součástí letošního programu budou ukázky práce policejního psovoda.

 

Hasiči i policisté svým přístupem napomáhají od prvního ročníku k vysoké kvalitě této významné části oslav a ne jinak tomu bude i letos.

(Přesné časy aktivních prezentací jednotek i přesné názvy vystavené techniky se dozvíte na stránkách obce nebo na webu www.sportrelaxclub.cz)

 

Na ploše před areálem se budete moct projet vojenským vozidlem, novinkou je přistavení tanku T-72! Kdo preferuje spíše přírodu, zkusí projížďku na koních.

 

Přesuneme se nyní na kurty v areálu.

Také tady najdete aktivity různého zaměření pro všechny věkové skupiny (zejména dětí a mládeže).

Děti od čtyř let si vyzkoušejí Stezku odvahy, prokážou-li trochu zručnosti a umu, projdou si v doprovodu skautů jednotlivá stanoviště a budou-li šikovní, odměna v cíli je nemine. Nejmenší děti si mohou zaskotačit ve skákacím hradě.

 

A když se řekne NERF, někomu už nemusím dál napovídat. Své příznivce mívá každoročně víceúčelová airsoftová střelnice. Již v loňském roce si získala popularitu Laser Aréna, proto nebude chybět ani v roce letošním.

 

Sportu není na takových akcích nikdy dost – na jednom z kurtů si budete moct vyzkoušet základy baseballu i tenisu.

 

Minulý rok se poprvé prezentovali bojovníci s uměním Krav Maga. Jejich ukázky sledovaly davy diváků, proto si zaslouží jiné, vhodnější místo pro své ukázky.

 

Zkušenější návštěvníci už vědí, že je třeba pozorně poslouchat moderátora akce, pana Jana Gavelčíka z Rádia ČAS. V areálu i mimo něj se stále něco děje a právě on je tím člověkem, který o všem ví a vše podstatné návštěvníkům v předstihu nabídne.

 

Pokud jste nenašli tu „svou“ zábavu, nabízím dále – své stany rozprostřou naši modeláři z Modelářského klubu Dobrá.

 

A kdo chce prožít více adrenalinu, bude hledat „zaparkovaný“ vrtulník. Zde jedno upozornění – budete-li se chtít proletět, musíte si za let vrtulníkem zaplatit.

Podle posledních informací bude k dispozici rovněž prohlídka tanku T 72 (též za poplatek).

 

V areálu i na ploše v jeho okolí jsou připraveny stánky s občerstvením. Každý si určitě vybere podle své chuti.

 

Mnohá lákadla zde byla popsána, některá jsou ještě předmětem jednání. Areál není nafukovací, proto nelze vyhovět ani všem stánkařům, ani všem vystavovatelům, proto se organizátoři - areál U medvěda a Obec Dobrá - vždy snaží ozvláštnit každý ročník něčím opravdu zajímavým.

 

Nezmínil jsem ještě program na obou pódiích. Čtete správně – letos poprvé se dvěma pódii!

 

Kdo již navštívil areál U medvěda, ten ví, že uvnitř areálu se nachází malé pódium – zde se postupně vystřídají naši judisté z oddílu Judo Beskydy, ti vystoupí hned dvakrát, po nich pódium a blízké okolí opanují parkouristé, tanečníci a později odpoledne bude malé pódium patři těm nejmenším.

 

Když jsem zmínil malé pódium, nabízí se, že existuje i velké pódium. Ano, letos poprvé ožije i plocha před areálem hudbou a tancem!

Zde se představí v pravé poledne tanečníci, následovat bude Bubenická show s Vojtou Samešem, poprvé přivítáme v Dobré Santana Tribute Band a s novými skladbami nás o své stále vyšší hudební kvalitě přesvědčí oblíbená kapela Náhoda.

Rok 2019 se zapíše do obecní kroniky i zcela novou skutečností. Program Oslav konce II. světové války pořadatelé pojmou poprvé charitativní formou a předají šek s finanční částkou Davidu Macholdovi.   

 

Velké pódium bude poté svědkem veliké premiéry.

Představí se nám totiž mladí muzikanti a tanečníci, žáci a žákyně naší základní školy – nacvičují již několik měsíců pod vedením zkušených hudebních pedagogů skladby z repertoáru kapely AC/DC. Jak se jim vše povedlo, můžete spolu s ostatním návštěvníky posoudit sami. Budou potřebovat podporu nás všech!

A která jiná kapela než AC/DC by mohla hudební program Oslav zakončit? Na reálnou australskou kapelu finance nemáme, pozvali jsme tedy AC/DC CZECH REVIVAL. Určitě to bude stát za to a Oslavy budou mít vkusnou tečku.

   

 

 

Letošním bonusem pro návštěvníky budou bezesporu mladí muzikanti s prezentací nacvičených skladeb a mým tajným favoritem je „Opičí dráha“, kterou přislíbili připravit lidé od Hravého klauna.

 

Více aktuálních informací, včetně časových údajů, naleznete na

www.dobra.cz – stránka bude postupně aktualizována.

 

Přijďte spolu s námi a ostatními návštěvníky oslavit významný den historie našeho národa. Přejme si, ať vyjde počasí, a protože letadlům vadí nejvíce vítr, chtějme bezvětří.

 

Příjemnou zábavu jménem vedení obce Dobrá přejeme.

 

                                                                                                                Milan Stypka

 

 

Program je aktualizován.

 

V dalších materiálech se dozvíte časy vystoupení Rytířů nebes, čas prezentace stíhačky JAK-3 i programy s časovou osou na malém i velkém pódiu, kurtech a v prostoru před areálem – složky Integrovaného systému Moravskoslezského kraje spolu s dalšími aktivitami (modeláři, jízda na koních, ukázky HZS A SDH Dobrá, práce psovoda PČE a další).

Pozorně sledujte, ať něco nepropásnete!

 

Naplánujte si svou návštěvu tak, abyste viděli a slyšeli a zažili co nejvíce ze dne Oslav u nás v Dobré!

 

A dobře a správně předtím zaparkujte – viz text o parkování v obci dne 4.5.2019.


 

       Oslavy konce druhé světové války – 4. květen 2019

                            Areál „U medvěda“ od 10 hodin

                                               Obec Dobrá

                                 

                            Rytíři nebes

 

Vzpomínkový pietní akt u památníku před budovou obecního úřadu.

Čestnou stráž zajistí členové Skautského oddílu Doberčata.

Budeme rádi, když se s vámi sejdeme již zde a společně si připomeneme zrůdnost všech válek a vzpomeneme na jejich oběti.

 

9,00 hodin

 

Podle sdělení ze štábu velení leteckých sil Armády České republiky bude pietní akt podpořen slavnostním přeletem dvojice stíhaček JAS 39-Gripen!  

 

Letecká akrobatická show doplněná pozemním vojskem. Chybět nebudou ani pyrotechnické efekty (délka jednoho souboje cca 15 minut).

 

Časy leteckých soubojů – Rytíři nebes:

 

11,30 hodin

 

17,15 hodin

 

 

Prezentace stíhačky Jakovlev JAK-3 (délka prezentace cca 15 minut)

 

12,45 hodin

 

 

Ukázka práce policejního psovoda

(ohrada před areálem)

 

11,00 hodin

 

13,00 hodin

 

 

 

Aktivní zásah profesionálních hasičů (HZS)

 

14,50 hodin

 

 

Praktická ukázka likvidace nebezpečného ohně (SDH Dobrá)

 

 

15,50 hodin

 

    


Oslavy konce druhé světové války v Dobré ve znamení charity.

 

Poprvé v historii Oslav konce druhé světové války využijeme akci tím nejhumánnějším způsobem – pomůžeme Davidovi a finančně přispějeme na koupi tolik potřebného skládacího elektrického vozíku.

 

Více o Davidovi a jeho problémech nám sdělili jeho rodiče:

 

„David je 23 letý mladik, který se narodil se vzácnou aberaci 13. chromozomu a vyžaduje 24 hodinovou péči maminky. Je jediným žijícím člověkem s touto diagnózou v České republice. Tento vzácný chromozom mu způsobil mentální a fyzické postižení. David má středně těžkou mentální retardaci a těžkou kyfoskoliózou páteře.

Kyfoskolioza - abnormální zakřivení páteře má za následek těžkou spánkovou apnoe (dechový přístroj používá každou noc), šikmá pánev, mívá problémy s polykáním, hlava bývá často v trvalém záklonu. Nemoc doprovází velká únava, nutnost polohovaní těla a samozřejmě omezená mobilita.

David za svůj krátký život prodělal 15 operací, dvanáct z nich se týkalo operace páteře.

Poslední roky se jeho zdravotní stav zhoršuje a nutně potřebuje k mobilitě invalidní vozík. Aktuálně má klasický invalidní vozík s polohováním zad.

Tento rok se David zúčastnil akce Joy Run pro hendikepované u víceúčelové haly v Opavě.

Zde nás zaujal lehký skládací vozík s elektrickým pohonem značky FLEXITHRONE. Výhodami tohohle vozíku jsou nízká hmotnost, polohovaní zad až do 140 stupňů, a je lehce složitelný do kufru auta.

 

David má těžkou vadu nosného a pohybového ústrojí, ale podle tabulek diagnóz nemá na přiznání příspěvku na automobil a elektrický vozík nárok. Davidovi tento skládací elektrický vozík usnadní život v oblasti mobility a umožní vidět místa, které má rád a dodávají mu sílu a chuť do života. Tento výjimečný vozík zjednoduší život nejen synovi, ale i nám rodičům.“  

 

Svou účastí a zakoupením vstupenky na akci podpoříte Davida i Vy.

 

Děkujeme.

 

Vedení obce DobráV E L K É   P Ó D I U M (mimo areál)

 

Program:

 

12,00 – 12,15   Vystoupení tanečníků

 

12,15 – 12,40    Taneční workshop Beat Up

 

13,15 – 14,15    Carlos SANTANA Tribute

 

14,35 – 15,15    NÁHODA

 

15,20 – 15,30    Předání šeku Davidovi

 

15,30 – 15,50    Tanečníci a děti

                             „Tančíme všichni“

 

16,20 – 17,15     DĚTI HRAJÍ ROCK

 

17,45 – 20,00     AC/DC Czech Revival

 

Moderuje a programem provází Honza Gavelčík!   


 

 

Program na pódiu mimo areál:

 

 

CARLOS SANTANA – tribute

13,15 – 14,15 hodin

 

Carlos Santana – tribute je jediným tribute bandem tohoto kytarového velikána ve střední Evropě, který svým posluchačům co nejvěrněji zprostředkovává jak hudební, tak vizuální zážitek plný vzrušující energie, pódiové show a pestrobarevných kostýmů.

 

Během vystoupení si posluchači mohou užít spontánní kytarové improvizace spojené s latinskou rytmikou okořeněné perkusemi a výrazným zpěvem s rockovým feelingem.

Carlos Santana – tribute již odehrál mnoho koncertů jak na významných akcích po celé České republice, tak i v zahraničí, např. Polsko, Slovensko, Rakousko atd...

 

 

 

NÁHODA

14,35 – 15,15 hodin

 

Náhoda je pětičlenná poprocková skupina původem z Dobré. Zformovala se před dvěma lety na místní základní škole, a tak vystupovala pod hlavičkou "školní kapela". V současné době je její žákyní pouze nejmladší členka - zpěvačka Nela Žáková. Ta se po prázdninách chystá na hudební konzervatoř. V kapele je i její starší sestra Natálie, která zaujímá pozici klávesistky a výrazně přispívá svou tvorbou do repertoáru Náhody. Zároveň studuje grafický design. Baskytarista kapely Michal Bojko (mimo jiné student strojírenství na průmyslovce) byl původně jejím kytaristou, ale kapela zkrátka potřebovala basáka, takže… Nejsou lidi, jak se říká. ???? Neméně důležitým členem je bubeník Jakub Sklář, který zakotvil na "obchodce". Leaderem, nebo chcete-li frontwoman této mladé a nadějné kapely je kytaristka Dominika Žváková - studentka gymnázia a autorka mnohých písní Náhody.

Ve zmiňovaném repertoáru skupiny najdeme jak covery populárních písní, tak i vlastní tvorbu. Kapela má za sebou spoustu vystoupení. Jako příklad můžeme uvést pravidelná vystoupení na Velké Doberské (byly už 3), na plesech (již 2x) nebo na vánočních jarmarcích na Bystrém, Lučině a pochopitelně i v Dobré... Loni v listopadu kapela ukořistila první místo v Souboji kapel ve Frýdecko-Místeckém Sokolíku. Zkrátka, je toho hodně a snad ještě bude... ????

AC/DC Czech revival

17,45 - 20,00 hodin

 

 

O kapele ACDC Czech revival

Jsme parta fanoušků AC/DC, co si splnila sen zahrát si tuto skvělou hudbu.

Při setkání u jiného projektu v roce 2011 jsme objevili společnou vášeň pro kapelu AC/DC, založili AC/DC revival

a nazvali ho AC/DC CZECH REVIVAL.

Po prvních dvou koncertech na jaře roku 2011 v okolí Chocně, odkud většina členů pochází,

poptávka po našich vystoupeních rostla a na podzim roku 2011 jsme s AC/DC CZECH REVIVAL začali hrát další koncerty.

Jelikož máme i jiné hudební projekty, nemůžeme bohužel vyhovět všem a

dokonce jsme museli na jaře roku 2014 zrušit pár vystoupení kvůli odchodu kytaristy.

Náhrada naštěstí přišla brzy a třináctiletý kytarista projevil stejnou vášeň pro AC/DC, a tak jsme mohli s AC/DC CZECH REVIVAL pokračovat a snažit se i nadále vytvářet atmosféru koncertů nejen hudbou, ale postupně i pomocí rekvizit jako je zvon, děla a další, co nejvěrnější skutečným AC/DC.

Členové kapely:

Brian
Blahouš – Radek Bláha
• Po pár průserech ve školních kapelách singl u Bestia Petra Jandy.
• Od začátku člen kapely No!Name (cd soccerballs), později No! a vším co s tím je spojený
• V roce 1998 nazpíval hymnu pro pardubické hokejisty.

Angus
Hyngus – Hynek Tříška
• Již ve svých 10-ti letech je zarytým fanouškem AC/DC.
• Dříve působil v kapele excalibur.
• Studoval hudbu na ZUŠ v kralupech nad Vltavou, ve které několikrát působil na absolventských koncertech.
• Když ho někdo bude chtít pozvat na Jacka Danielse, tak má smůlu. Udělá mu radost jahodový milkshake.

Phil
Libor Ježek
• HYDRA
• ARCHON:cd Cesta
• OBOROH:cd Nocí mořem, Ve věci probuzení, Žalmy 3, dvd Noc v Oborohu, studiová spolupráce s Evou Henychovou
• firemní hráč R-Stick (přední český výrobce paliček)


Malcolm
Miloš Šeda
• HYDRA
• NO!NAME: cd Soccerballs
• WALK-CHOC-ICE
• SALAMANDR: cd Salamandr


Cliff
Nováček – Jan ,,Nováček”
• ASPECT: (zábavová kapela) později přešla v kapelu WALK CHOC ICE: cd Keep Smiling – předkapela, Rage Against the Machine, Faint No More, Turné s Waltari, Mucky Pup, cd Walk Choc Ice – předkapela Led Zeppelin.
• člen kapely Ivana Krále: live cd Ohlédnutí – předkapela David Bowie.
• NO!NAME později NO!: cd Soccerballs
• DESET OČÍ: cd deset očí
• členem kapely GNOMUS – středověká hudba trochu jinak
• členem kapely WALK CHOC ICE


M A L É   P Ó D I U M   (v areálu „U medvěda“)

 

PROGRAM:

 

12:00 – 12:30     JUDO (oddíl JUDO BESKYDY)

 

12:30  - 13:00     BEAT UP – tanec (WORKSHOP)

 

13:00  - 14:30     PARKOUR (před pódiem)

 

14:30  - 16:00     PRO NEJMENŠÍ (program pro děti)

 

 

 

PROGRAM NA KURTECH

 

 

KURT č. 1

 

10:00 – 14:00      BASEBALL KLASIK  +  TENIS (workshop)

 

14:00 – 15:00      JUDO (WORKSHOP)

 

 

KURT č. 2

 

10:00 – 16:00      STEZKA ODVAHY  (skautský oddíl Doberčata)

 

                               SKÁKACÍ HRAD     (u výdejny občerstvení)

 

 

KURT č. 3 a 4

 

10:00 – 16:00       LASER GAME (Válečná zóna – soutěž pro týmy) 

 


 

PARKOVÁNÍ (4. květen 2019 – „Rytíři nebes“ – Dobrá)


Mapa s vyznačenými možnostmi parkování ve dne 4.5.2019 od 9 do 18 hodin:
 

PARKOVÁNÍ       (4. květen 2019 – „Rytíři nebes“ – Dobrá)
 

Od Frýdku-Místku:

  • parkoviště u městského hřbitova
  • před budovou Výzkumného ústavu

Od Havířova, Českého Těšína:

  • před budovou Výzkumného ústavu
  • parkoviště před a za budovou OÚ
  • před základní školou
  • před mateřskou školou
  • sokolské hřiště (naproti budovy MŠ)

 

Místní komunikace k areálu „U medvěda“ bude uzavřena pro vjezd u restaurace Kolovna a od výjezdu z parkoviště u hřbitova.

 

Vjezd v průběhu akce bude povolen jen rezidentům.

 

UPOZORNĚNÍ:

 

Neparkujte – prosím – na místních komunikacích, jsou úzké, nevhodným parkováním byste mohli zamezit průjezdu záchranných vozů. Při parkování dbejte na ochranu přírody i majetku osob.

Průjezdnost bude kontrolována hlídkami PČR.

 

Děkujeme za pochopení.

 


   


zpět     nahoru     domů


Obecní úřad:
DOBRÁ č.p. 230, 739 51 Dobrá
Telefon:
+420 558 641 491, +420 558 641 202
E-mail:
oudobra@dobra.cz
Úřední hodiny:
pondělí, středa 8:00-12:00, 12:30-17:00

Kalendář akcívaše reklama  |  úvodní stránka  |  mapa stránek  |  úřední deska  |  fotky a videa

© 2011-2017 Obec Dobrá   |   realizace nextWEB 45